Jak zapewnić nawodnienie organizmu w biurze w czasie pandemii?

Obecna sytuacja epidemiologiczna zmusza nas do jeszcze większej troski o zdrowie. Dlatego tak ważne jest zachowanie wysokiej odporności i dobrego stanu organizmu. Skuteczną barierą przed groźnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi jest elastyczna oraz dobrze nawilżona śluzówka nosa, oczu i jamy ustno-gardłowej. Ochrona zdrowia przed bakteriami i wirusami powinna być priorytetem nie tylko w domu, ale także w miejscu pracy.

Postępując z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, często dezynfekujemy i myjemy dłonie silnymi środkami chemicznymi, które zmniejszają ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, ale jednocześnie powodują podrażnienia skóry. Nasze dłonie stają się przesuszone, dochodzi do mikrouszkodzeń naskórka oraz jego pękania. Bez wysokiego poziomu nawilżenia organizmu nie jesteśmy w stanie zachować optymalnej elastyczności naszej skóry.

Dlaczego woda odgrywa tak ważną funkcję w naszym organizmie?

Woda wspomaga prawidłowe funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, czyli naszego mózgu. Stanowi doskonały rozpuszczalnik oraz nośnik wielu drogocennych dla organizmu składników. Skutecznie poprawia wydolność układu mięśniowego i krwionośnego. Badania potwierdzają, że ciało człowieka składa się z większości z wody. Dlatego też warto spożywać co najmniej 2 litry wody dziennie, w małych odstępach czasu – niewielkimi łykami.

Dietetycy oraz lekarze zalecają, aby nie czekać do pojawienia się uczucia pragnienia. Utrata już 1 procenta wody skutkuje sennością, zmęczeniem i bólami głowy. Złe samopoczucie przekłada się z kolej na niską jakość wykonywanych obowiązków zawodowych.

Odpowiednie nawodnienie a efektywność w pracy

Zdrowy człowiek to produktywny pracownik. Woda jest jednym z kluczowych czynników, pozwalających zachować wysoką wydajność w pracy biurowej. Optymalny poziom nawodnienia poprawia koncentrację, pamięć oraz zdolność skupiania uwagi na wykonywanych czynnościach. Wyraźnej poprawie ulegają także reakcje psychomotoryczne. Dzięki dobremu samopoczuciu pracownicy umysłowi w mniejszym stopniu odczuwają zmęczenie, przez co stają się niezwykle efektywni. VIP Water zapewnia niezawodne dystrybutory wody pitnej w każdym biurze.