Woda do picia dobrej jakości w Twoim biurze – jak ją zorganizować?

Efektywna praca zależy nie tylko od prawidłowego kierowania zespołem, skutecznej komunikacji w firmie czy częstych szkoleń, ale zwiększą ją również dobre samopoczucie pracowników. Warto zadbać o ich doskonałą formę i zdrowie, zapewniając stały dostęp do wysokiej jakości wody pitnej. Zgodnie z Kodeksem Pracy to także jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy.

Moda na aktywny tryb życia oraz zbilansowaną dietę trwa w najlepsze. Stała się nawet częścią kultury organizacyjnej już ogromnej liczby firm, w których niezbędnym wyposażeniem jest profesjonalny dystrybutor wody. Stanowi ekonomicznie opłacalne oraz wygodne w użytkowaniu urządzenie. To rozwiązanie pozwala pracownikom zachować odpowiedni poziom nawodnienia organizmu przez cały dzień.

Jaki dystrybutor wody wybrać?

Najczęściej firmy decydują się na system butlowy lub wykorzystujący wodę z sieci wodociągowej. Pierwszy z nich polega na przechowywaniu wody pitnej w specjalnych butlach o dużych pojemnościach. Drugi związany jest z zakupem lub dzierżawą dystrybutora. Warto zwrócić uwagę na to, czy dostawca oferuje kompleksowy montaż urządzenia, regularny serwis oraz stałą wymianę zużytych butli.

Miesięczne koszty związane z eksploatacją dystrybutora zależą przede wszystkim od jego specyfiki, czyli stopnia zaawansowania technologicznego oraz materiałów wykończeniowych użytych do jego wyprodukowania. Te urządzenia filtrujące potrafią przygotować nie tylko wodę zimną i gorącą, ale także gazowaną oraz bez zmian temperatury.

Jakie korzyści niesie za sobą dystrybutor wody?

Jedną z największych zalet dystrybutora wody jest łatwość i wygoda obsługi, niskie miesięczne koszty utrzymania w przypadku dzierżawy, optymalnie zagospodarowana przestrzeń biurowa oraz niemal stuprocentowa bezawaryjność sprzętu. Co ważne, urządzenie pomaga zachować dobre samopoczucie pracowników dzięki stałemu dostępowi do świeżej i czystej wody. Wyraźnej poprawie ulega ich produktywność, koncentracja, metabolizm, a także trawienie. Wysoki poziom energii pozytywnie wpływa na wydajność całego przedsiębiorstwa.