Kompaktowa budowa filtra przepływowego w doskonały sposób optymalizuje wodę kranową przez redukowanie jej twardości oraz obniżanie zawartości chloru i niepożądanych substancji. Zastosowanie systemu filtrującego Flow Comfort znacząco poprawia smak wody pitnej. Woda staje się klarowna i w pełni nadaje się do bezpośredniego spożycia oraz przygotowywania napojów i potraw.

JAK DZIAŁA FILTR DO WODY DAFI FLOW COMFORT?

Zastosowana technologia filtracji wody oparta jest na kilku stopniach poprawy jej jakości zamkniętych w jednym wkładzie filtrującym. Woda przepływa przez warstwy włókniny polipropylenowej, złoże wysokiej jakości żywicy jonowymiennej i blok węglowy.

Filtr do wody wyposażony w głowicę daje możliwość regulacji poziomu redukcji twardości węglanowej. System Flow Comfort charakteryzuje się szybkim montażem, prostą obsługą, kompaktową budową. W doskonały sposób optymalizuje wodę kranową przez redukowanie jej twardości, obniżanie zawartości chloru i szkodliwych substancji oraz wzbogaca wodę w potas. Filtr do wody Flow Comfort przewiduję zastosowanie wkładu filtrującego w różnych wariantach montażowych pod zlewem kuchennym z pobieraniem wody z typowego ujęcia zimnej wody kranowej.

Filtr Dafi może być zastosowany do dystrybutorów wody. Regulacja poziomu redukcji twardości węglanowej polega na ustawieniu położenia (przekręceniu) wkładu filtrującego względem głowicy według naniesionych oznakowań. Ustawienie poziomu filtracji powinno być poprzedzone zbadaniem twardości wody wodociągowej. W trakcie okresu eksploatacji filtra poziom filtracji może być korygowany. Sprawdzenie twardości wody przeprowadza się za pomocą paska do testowania, dołączonego do zestawu. Informację o twardości udostępniają także lokalne zakłady wodociągowe. 

DANE TECHNICZNE

Czas użytkowania max. 1 rok (w zależności od jakości wody i rodzaju zanieczyszczeń)
Wydajność filtra do 4,3 l/min (w zależności od ciśnienia wody w sieci wodociągowej)
Temperatura pracy 4 – 30°C
Ciśnienie robocze 0,08 – 0,6 MPa (0,8 – 6 barów)
Maksymalne ciśnienie robocze (powyżej stosować reduktor ciśnienia) 0,8 Mpa (8 barów)
Temperatura pobieranej wody 4°C do 30°C
Temperatura otoczenia podczas przechowywania i transportu -15°C do 40°C
Ciężar (mokry/suchy) 1735 g/1115 g
Wymiary filtra wraz z głowicą i uchwytem do montażu na
ścianie
110x110x290 mm
Pozycja montażowa Pionowa
Przepływ wody (wartości uśrednione dla wszystkich ustawień A,B,C,D) Ciśnienie w instalacji wodnej
1,6 l/min 0,1 MPa (1bar)
2,5 l/min 0,2 MPa (2 bar)
3,7 l/min 0,3 MPa (3 bar)
4,3 l/min 0,4 MPa (4 bar)